دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

بزرگترین کارگاه بین‌المللی خاورمیانه با حضور برترین‌های صنعت رادار جهان در دانشگاه شریف

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۸/۲۶ | 

به گزارش روابط عمومی؛ دکتر محمدمهدی نایبی استاد دانشکده مهندسی برق دانشگاه شریف از برگزاری بزرگترین کارگاه آموزشی بین‌المللی رادار و صنایع وابسته در خاورمیانه، در دانشگاه صنعتی شریف خبر داد.
وی در این خصوص گفت: آزمایشگاه رادار و جنگ الکترونیک دانشگاه صنعتی شریف با همکاری IEEE بخش ایران و شاخه دانشجویی IEEE دانشگاه صنعتی شریف در نظر دارد بزرگترین کارگاه آموزشی بین المللی رادار و صنایع وابسته در منطقه خاورمیانه را با شرکت اساتید برتر داخلی و خارجی با حضور متخصصان و دانشجویان برجسته داخلی برگزار نماید.

رئیس کارگاه تخصصی سیستم‌های اداری افزود: غنای علمی و همت تعاملی دانشمندان و پژوهشگران میهن عزیزمان ما را بر آن داشت که در ایجاد محیطی با جریان‌های فکری مختلف علمی – صنعتی به منظور گسترش فضای ارتباطی و تبادل دانش و کسب رهیافت‌های نوین علمی، همت گماریم.
دکتر نایبی خاطرنشان کرد؛ در جهت نیل به نقاط عطف دانش بین‌المللی راداری تصمیم بر آن شد که گروهی از اندیشمندان و مبتکران صنعتی و علمی گرد هم آمده تا با استفاده از تجارب غنی و شناخت عمیق خود از بنیان‌های علمی صنایع مرتبط، با هدف عرضه پتانسیل‌های صنعتی و پژوهشی در عرصه بین‌المللی و جای گیری تکنیکی و مستحکم در مسیر بومی سازی فناوری‌های راداری، قدم در این راه گذارند.
این استاد دانشگاه شریف هدف از برگزاری این کارگاه بین‌المللی را آشنایی دانشجویان کارشناسی و مقاطع بالاتر با علم روز رادار و کمک به ارتقا سطح صنعت راداری ایران عنوان کرد و افزود: مخاطبین این کارگاه، دانشجویان سال آخر کارشناسی و دانشجویان مقاطع بالاتر و شاغلین صنعت رادار ایران می‌باشند.
دکتر نایبی در ادامه به محورهای اصلی این کارگاه اشاره کرد و گفت: آشنایی با رادارهای آرایه فازی، آشنایی با رادارهای هواشناسی، آشنایی با رادارهای نویزی و مسایل مربوط به آن، آشنایی با رادار موج پیوسته و رادارهای اتوموبیل، آشنایی با طراحی شکل موج‌های راداری ( waveform design ) و آشنایی با رادارهای چند ورودی و چند خروجی ( Multiple Input Multiple Output – MIMO ) از جمله محورهای اصلی برگزاری کارگاه تخصصی سیستم‌های راداری می‌باشد.
رئیس این کارگاه آموزشی یادآور شد؛ کارگاه تخصصی سیستم‌های راداری با حضور برترین‌های صنعت رادار جهان برگزار خواهد شد و افرادی چون؛ پروفسور رولینگ؛ رییس سمپوزیوم جهانی رادار در سال 2015 و 2016 از کشور آلمان، دکتر بروکنر؛ بازنشسته شرکت Raytheon و IEEE Fellow memberو جزو برترین متخصصان در زمینه رادارهای آرایه فازی از کشور آمریکا، پروفسور لوکین؛ عضو کمیته ارشد علمی در سمپوزیوم جهانی رادار و IEEE Fellow member از کشور اوکراین، پروفسور گالاتی؛ عضو کمیته راهبردی سمینار EURADO و پروفسور فارینا؛ IEEE Fellow member و بازنشسته شرکت SelexES از کشور ایتالیا و دکتر گلستانی؛ عضو کمیته داوری بخش Aerospace در سازمان NASA از جمله برجسته‌ترین میهمانان این کارگاه بین‌المللی هستند.
دکتر نایبی در پایان خاطرنشان کرد؛ امید است با یاری خداوند متعال، با برگزاری این کارگاه، گامی هرچند کوچک درجهت پیشرفت صنعت راداری ایران برداشته شود.
گفتنی‌ست؛ کارگاه تخصصی سیستم‌های اداری در روزهای 10 تا 13 اسفندماه سال جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار خواهد شد و علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از زمان و نحوه ثبت نام به سایت www.irwrs.org مراجعه نمایند.



کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 35 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر