دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran University of Medical Sciences

تشکیل اولین جلسه کارگروه های تخصصی «مرکز مشترک پژوهش و فناوری» دانشگاه و گروه مپنا

 | تاریخ ارسال: ۱۳۹۴/۸/۲۶ | 
اولین جلسه کارگروه های تخصصی «مرکز مشترک پژوهش و فناوری» دانشگاه شهید بهشتی و گروه مپنا، چهارشنبه 20 آبان ماه در مرکز همایش های بین المللی دانشگاه برگزار شد.
دکتر طهرانچی رئیس دانشگاه در ابتدای این جلسه با اشاره به دیدار روسای دانشگاه‌ها با مقام معظم رهبری گفت: حضرت آقا در این دیدار که صبح امروز11111.jpg تشکیل شد، تذکرات مهمی را در حوزه علم و دانش مطرح فرمودند که ما پیگیری رهنمودهای ایشان را بر خود وظیفه و فرض می‌دانیم.
دکتر طهرانچی در ادامه، با اشاره به تشکیل مرکز مشترک پژوهش و فناوری دانشگاه شهید بهشتی و گروه مپنا اظهار داشت: امروز اولین جلسه کارگروه های تخصصی این مرکز با هدف مرور فعالیت ها و تبادل نظر برگزار می شود.
رئیس دانشگاه، فعالیت های کارگروه های تخصصی را کار عملی در راستای تحقق ارتباط بین صنعت و دانشگاه دانست و اظهار امیدواری کرد، این مرکز الگویی برای توسعه ارتباطات بین دانشگاه و صنعت باشد و گام هایی که برای توسعه علم و صنعت برداشته می شود برای اعتلای نظام جمهوی اسلامی و ساخت تمدن علمی اسلامی موثر واقع شود.

دکتر طهرانچی، ضمن قدردانی از محققان و استادانی که در کارگروه های تخصصی فعالیت دارند گفت: امیدورام این فعالیت‌ها، نتایج عملی موثری را در پی داشته باشد و دانشگاه ها بتوانند موتور محرک برای بخش صنعت و علم دانش بینان DSC01867.jpgباشند.
دکتر علی آبادی مدیرعامل «شرکت گروه مپنا» نیز در سخنانی، ضمن برشمردن جایگاه علم و ثروت تاکید کرد: ثروتی ارزشمند است که با تکیه بر علم و دانش بدست آمده باشد.
مدیرعامل گروه مپنا در ادامه، ضمن آسیب شناسی نظام آموزشی اظهار داشت: در نظام آموزشی کشور، فرآیند تولید ثروت طراحی نشده است؛ باید با بازنگری در سیستم آموزشی، دانش آموزانی با ذهن خلاق تربیت شوند.
وی تاکید کرد: ما درگروه مپنا، براین باور هستیم ظرفیت دانشجویی به ویژه در بخش تحصیلات تکمیلی بزرگترین ثروت و اندوخته کشور است و ضمن همکاری با دانشگاه شهید بهشتی برآن هستیم تا به ظرفیت های بالای حوزه دانشجویی دسترسی پیدا کنیم.
دکتر علی آبادی، از اعلام آمادگی گروه مپنا برای همکاری های گسترده با دانشگاه شهید بهشتی خبر داد و تاکید کرد: امیدوارم با پایه‌ریزی همکاری‌های عمیق وریشه‌دار و با بهره مندی از توانمندی‌های دانشگاه شهید بهشتی به عنوان دانشگاه تراز اول در منطقه، گام های موثری را برای رشد و تعالی کشور برداریم.
در بخش دوم این جلسه، دکتر افضلیان معاون برنامه‌ریزی، توسعه و فناوریDSC01871.jpg اطلاعات، ضمن معرفی اجمالی دانشگاه، با اشاره به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های علمی، پژوهشی و تحقیقاتی دانشگاه، گزارشی از شکل گیری کارگروه ها و وظایف آنها ارائه داد.
دکتر مسعودی معاون پژوهشی و فناوری نیز در سخنان خود با اشاره به رویکرد دانشگاه شهید بهشتی در ارتباط با صنعت، از افزایش پنج برابری حجم قراردادهای دانشگاه با بخش صنعت در سه سال گذشته و همچنین افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه در ابتدای سال آینده خبر داد.
در ادامه این جلسه، دکتر طهرانچی و دکتر علی آبادی به سئوالات مطرح شده پاسخ دادند؛ در پایان نیز نشست کارگروه‌های تخصصی با حضور اعضاء تشکیل شد.


کد امنیتی را در کادر بنویسید    
دفعات مشاهده: 39 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر